Βοηθεια

Νέο μέλος στην παρέα μας; Μίλησε μας για σένα!
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 12 Αύγ 2017, 12:11

Βοηθεια

Δημοσίευση από Κabak7 » 12 Αύγ 2017, 12:34

Καλησπερα σας ονομαζομαι Μιχαλης και ειμαι καινουργιος στο forum και μεχρι στιγμης φαινεται πολυ βοηθητικο. Καταρχας να πω ειμαι 19 χρονων με υψος 1,70 και 65 κιλα. Κανω βαρη και διαφορες ασκησεις αεροβιας σε γυμναστηριο εδω και περιπου 1 χρονο δεν ειχα ασχοληθει ιδιαιτερα γενικα με το fitness τα προηγουμενα χρονια, και θα ηθελα να μου πειτε αν το προγραμμα που μου εχουν δωσει στο γυμναστηριο ειναι καλο για γραμμωση και επισης καποιες συμβουλες για την διατροφη που δυστηχως δεν εχω καταφερει εδω και τοσο καιρο να φτιαξω και απλα αποφευγω οσο μπορω να τρωω junk food και τπτ παραπανω.
Λοιπον το προγραμμα μου ειναι το εξης: Στην αρχη και στο τελους καθε προπονησης κανω ενα 10λεπτο περιπου ποδηλατο η διαδρομο στο 8'5 μεσο ορο, και επισης τα κλασικα κοιλιακους, ραχιαιους, αρσεις ποδιων

1η μερα Στηθος-Δικεφαλοι:
sets 3x12 Chest press (στο μηχανημα), 3x10 Πιεσεις Παγκου, 3χ12 Πιεσεις επικλινη με αλτηρες, 4x15 pull over
3χ12 καμψεις αλτηρων, 3χ12 σφυρια με αλτηρες, 3χ12 καμψεις μπαρας με στραβομπαρα, 3χ10 σε καθε χερι αυτοσυγκεντρωσης

2η μερα Πλατη-Τρικεφαλοι:
3χ12 Κωπηλατικη με αλτηρα, 3χ12 χαμηλη κωπληατικη, 3χ12 Lat Pulldown, 3x12 Lat pulldown behind neck
3χ12 Πιεσεις στην τροχαλια, βυθισεις οσα μπορω 2 σετ, και πιεσης στην τροχαλια με σχοινι και αναποδη λαβη 3χ12 αντιστοιχα

3ημερα Ποδια-ωμοι
3χ12 squats, 3χ12 πρεσα , 3χ15 leg extension, 3x15 leg curl, 3x15 Γαμπες
Πιεσεις στο μηχανημα 3χ12, 3χ12 Πιεσεις, 3χ12 ορθια κωπιλατικη, και 3χ12 αναποδα ανοιγματα

4ημερα στηθος-πλατη-δικεφαλοι (οι ιδιες ασκησεις)

Να σημειωσω αυτο ειναι το καινουργιο προγραμμα που μου δωσανε και το εχω κανει μολις μια μερα οποτε θα ηθελα μια γνωμη πριν το αρχισω
Σας ευχαριστω πολυ!!

DigiLab Technologies

Επιστροφή στο Νέα Μέλη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες