Η διατροφη μου!

Διατροφή ο σημαντικότερος παράγοντας κατά την άθληση.
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 31 Ιαν 2013, 23:06

Η διατροφη μου!

Δημοσίευση από xristinakapws » 31 Ιαν 2013, 23:11

Γεια σας.Ειμαι μολις 13 ετων και ειμαι 46 κιλα..Δεν ξερω τι να κανω για να φυγει η κοιλιτσα μου..Ασκουμε οσο μπορω..Ομως εχω ενα προβλημα.. : Δεν εχω μυικη μαζα..Να φανταστειτε ειναι στο 4%..Πρεπει να κανω κατι..Τρωω καθε βραδυ fitness και προσπαθω να αποφυγω τα λυπαρα..Ειναι ομως δυσκολο..Δωστε μου αν θελετε καποιες συμβουλες! :| :| :cry: :cry: :cry: :oops: :oops: :oops:

DigiLab Technologies
Άβαταρ μέλους
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 02 Αύγ 2011, 22:44
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη,Ελλάδα

Re: Η διατροφη μου!

Δημοσίευση από vaggelis » 01 Φεβ 2013, 14:23

Γεια σου xristina! Σε καλωσορίζω στο forum Του My-Fitness!Λόγω του νεαρού της ηλικίας σου δε θα σου πρότεινα κάποια στερητική διατροφή. Προσπάθησε να αποφεύγεις τα αναψυκτικά, τις σοκολάτες, τα αρτοσκευάσματα από άσπρο αλεύρι, τα πατατάκια και τα γαριδάκια, τα τηγανιτά φαγητά, τα fats food, τα γλυκά κτλ! Προσπάθησε να πηγαίνεις να παίζεις με τις φίλες σου και μπορείς να ασχοληθείς ενδεχομένως και με κάποιο σπορ που σου αρέσει! Πήγαινε για μια βόλτα στη γειτονιά σου, όποτε στο επιτρέπουν τα μαθήματα και επίσης προσπάθησε να αποφεύγεις το ασανσέρ αλλά να χρησιμοποιείς τις σκάλες! Αυτά για αρχή! Μ η στερείσαι τίποτα, γιατί σαν παιδί είσαι πάνω στην ανάπτυξη και χρειάζεσαι πολλά θρεπτικά συστατικά. Απόφυγε μόνο όσα σου δίνουν πολλές θερμίδες με μικρό θρεπτικό υπόβαθρο!
First you feel like dying, then you feel reborn!!!


Επιστροφή στο Διατροφή

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες