Συμβουλες

Διατροφή ο σημαντικότερος παράγοντας κατά την άθληση.
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 11 Οκτ 2013, 19:15

Συμβουλες

Δημοσίευση από babis » 11 Οκτ 2013, 19:51

Καλησπερα εχει κανα διωρο που διαβαζω τα θεματα στο site και αποφασισα να γραψω.
Ας ξεκινησω λεγοντας οτι ειμαι 28 ετων 1,84 και 70 κιλα,ζω μονος επειδη σπουδαζω στο εξωτερικο.Προφανως το θεμα μου ειναι οτι ειμαι αρκετα αδυνατος αλλα και αδυναμος. Σκοπος μου ειναι να βελτιωσω και τα δυο. Μου ειναι ομως πολυ εως αρκετα δυσκολο να βαλω κιλα και σκεφτομουν τα συμπληρωματα χωρις ομως να ειμαι 100% σιγουρος οτι θελω να παρω.
Τι ειναι αυτο που μου προτεινεται τοσο για τα κιλα οσο και προγραμμα για ενδυναμωση?

 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 11 Οκτ 2013, 19:15

Re: Συμβουλες

Δημοσίευση από babis » 16 Οκτ 2013, 19:50

Κανεις ομως?

Άβαταρ μέλους
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2011, 23:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συμβουλες

Δημοσίευση από GiorikasGR » 17 Οκτ 2013, 16:29

Καλησπέρα Μπάμπη. Τα συμπληρώματα δε σου χρειάζονται. Ξεκίνα βελτιώνοντας τη διατροφή σου. Όπως θα έχεις διαβάσει και στα σχετικά με τη διατροφή θέματα που υπάρχουν στο site μας, προσπάθησε να εντάξεις και να αυξήσεις στα γεύματα σου, τις τροφές που έχουν τα απαραίτητα στοιχεία, όπως πρωτεΐνες. Καλό θα είναι να έχεις 5 γεύματα μοιρασμένα κατά τη διάρκεια της ημέρας.
Παράλληλα ξεκίνα να κάνεις γυμναστική με βάρη, τα οποία θα σε βοηθήσουν και στην ενδυνάμωση, αλλά και στο να πάρεις όγκο. Φρόντισε να κάνεις ασκήσεις για όλες τις μυικές ομάδες του σώματος σου. Όσο για την αερόβια, σε αυτή τη φάση κάνε περιορισμένη σχετικά, π.χ. 2 φορές τη βδομάδα.
«Νους υγιής εν σώματι υγιεί»
No pain!


Επιστροφή στο Διατροφή

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες