[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4676: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4678: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4679: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4680: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
my Fitness • Προβολή θέματος - Πρόγραμμα άσκησης

Πρόγραμμα άσκησης

Φτιάξε το δικό σου πρόγραμμα προπόνησης!
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2013, 16:37

Πρόγραμμα άσκησης

Δημοσίευση από newbeginning » 08 Ιούλ 2013, 16:42

Γεια σας.. Θέλω να βάλω στη ζωή μου την άσκηση. Θέλω λοιπόν να μου προτείνετε ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα για το σπίτι, καθώς δεν μου είναι εύκολο να πηγαίνω γυμναστήριο. Είμαι γυναίκα, 22 ετών, με ύψος 1,68 cm και 63 κιλά. Το θέμα μου είναι με τα μπράτσα μου που είναι λίγο χαλαρά. Ακόμα κι όταν είχα φτάσει τα 54 κιλά το πρόβλημα δεν λύθηκε. Ελπίζω να βελτιωθεί κάπως με τη γυμναστική. Επίσης θα ήθελα γενική σύσφιξη. Ξέρω διάφορες ασκήσεις αλλά δεν ξέρω πόσες επαναλήψεις να κάνω, πότε να τις κάνω, μέχρι πόσο να επιμένω κλπ.. Αν μπορούσε κάποιος να με καθοδηγήσει συγκεκριμένα θα ήμουν ευγνώμων! Ευχαριστώ προκαταβολικά..! :)

DigiLab Technologies
Άβαταρ μέλους
 
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2011, 23:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πρόγραμμα άσκησης

Δημοσίευση από GiorikasGR » 09 Ιούλ 2013, 14:37

Καλώς όρισες στο Φόρουμ μας newbeginning! :D
Για να υπάρξει σύσφιξη στα μπράτσα σου και συγκεκριμένα στην περιοχή των τρικέφαλων, όπου εκεί υπάρχει "θέμα" για τις περισσότερες γυναίκες, θα χρειαστεί να κάνεις ασκήσεις που γυμνάζουν τους τρικέφαλους μύες. Μία τέτοια πολύ καλή άσκηση θα δεις στο παρακάτω βίντεο.

Σύντομα στο my-Fitness.gr θα υπάρξει αναλυτική ανάρτηση σχετικά με τις ασκήσεις τρικέφαλων που υπάρχουν.
Καλό είναι να κάνεις 4 σετ των 10-12 επαναλήψεων σε όλες τις ασκήσεις. Να βάζεις τέτοιο βάρος, ώστε οι τελευταίες επαναλήψεις να βγαίνουν δύσκολα. Μη φοβάσαι, δε θα κάνεις ανδρικούς μύες! Επίσης, να φροντίζεις ώστε να υπάρχουν 48 ώρες ξεκούρασης για την κάθε μυική ομάδα που κάνεις, π.χ. εάν κάποια μέρα κάνεις τρικέφαλους, δεν πρέπει να τους ξανακάνεις προτού περάσουν δύο ημέρες.
Αυτά σε γενικές γραμμές, για οποιαδήποτε άλλη απορία, μη διστάζεις να μας ρωτήσεις!
«Νους υγιής εν σώματι υγιεί»
No pain!


Επιστροφή στο Προγράμματα προπόνησης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες