[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/prime_links.php on line 129: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/prime_links.php on line 130: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/prime_links.php on line 129: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/prime_links.php on line 130: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/prime_links.php on line 129: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/prime_links.php on line 130: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4676: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4678: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4679: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4680: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
my Fitness • Προβολή θέματος - Πώς να πέσω στο 7-8 % λίπος;

Πώς να πέσω στο 7-8 % λίπος;

Διατροφή ο σημαντικότερος παράγοντας κατά την άθληση.
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2013, 18:25

Πώς να πέσω στο 7-8 % λίπος;

Δημοσίευση από mixalis » 25 Ιούλ 2013, 18:37

γεια σας και απο μενα ειμαι καινουργιος εχω μια απορια γυμναζομαι 6 χρονια εχω μεγαλουσ και ποιοτικh μαζα ειμαι περιπου οποσ υπολογιζω 10 % λιπος θελω να κατεβω και να πεσω 7 με 8 κανω αεροβιο καθημερινα απο 40 λεπτα εχω εντασ μεγαλη στν ασκηση μου υδατανθρακεσ τιν ημερα εχω 100 και 100 gr πατατα και 100γρ diladi βρασμενο 200γρ ρυζι τι πρεπει να μειωσω οστε να μν εχω απολεια μαζας και να πεσω στο ποσοστο που θελω και επεισεισ τα σαλατικα που εχω 8α σας πω και την διατροφη μ λιπον το πρωη 6 αυγα 5 ασπραδια ενα κανονικο και 60γρ βρωμη μετα δεκατιανο 150γρ πσαρι με 150γρ κολοκιθακι και 100 γρ πατατα πριν το γευμα αυτο εχω προπονηση και μετα το τρωω επομενο γευμα 200γρ κοτα με 100γρ ρυζι διλαδι 200γρ βρασμενο μετα 200γρ κοτα με 100 πατατα μετα 150γρ πσαρικο με 250γρ σαλατα και μετα τελοσ κοτα 150γρ με 250 σαλατικο

DigiLab Technologies
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2013, 18:25

Απορία για υδατάνθρακες

Δημοσίευση από mixalis » 25 Ιούλ 2013, 18:43

και τισ μερεσ που εχω κενο σαββατοκυριακο τουσ κανω τουσ υδατανθρακεσ μου 30γρ ολους

Άβαταρ μέλους
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 02 Αύγ 2011, 22:44
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη,Ελλάδα

Re: Πώς να πέσω στο 7-8 % λίπος;

Δημοσίευση από vaggelis » 05 Αύγ 2013, 14:27

Γεια σου Μιχάλη! Λοιπόν κατά τη γνώμη μου δε θεωρώ απαραίτητο να ζοριστείς για να πέσεις στα ποσοστά που λες. Θεωρώ ότι το 10% είναι ένα πολύ καλό ποσοστό.
Αν ωστόσο θες τόσο πολύ να δεις το σώμα σου σε εάν τέτοιο ποσοστό, αυτό που θα κάνει τη διαφορά θα είναι η πολύ προσεκτική διατροφή. Θα πρέπει να περιορίσεις τους απλούς υδατάνθρακες όπως οι πατάτες και το ρύζι αρκετά και να τους παίρνεις μόνο μεταπροπονητικά. Προτίμησε καστανό ρύζι και άλλα ινώδη λαχανικά. Θα πρέπει να προσέξεις όμως, μετά την προπόνηση να λαμβάνεις κάποιον απλό υδατάνθρακα για την ταχύτερη αποκατάσταση του γλυκογόνου των μυών σου!
Πρόσεξε επίσης να λαμβάνεις την απαραίτητη ποσότητα πρωτεϊνών ώστε να μην έχεις απώλεια μυϊκής μάζας κατά τη διάρκεια της προσπάθειας σου. Η διατροφή που μου περιγράφεις πάνω είναι μια χαρά. Το ποσοστό που θες θα το κερδίσεις στη λεπτομέρεια της διατροφής σου.
Επίσης δοκίμασε και κάποιο πρόγραμμα κυκλικής προπόνησης με σύνθετες ασκήσεις ώστε να δώσεις μια επιπλέον ώθηση στο μεταβολισμό σου!
First you feel like dying, then you feel reborn!!!

 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2013, 18:25

Re: Πώς να πέσω στο 7-8 % λίπος;

Δημοσίευση από mixalis » 12 Αύγ 2013, 22:23

γεια σου και απο μενα και ευχαριστο για τιν απαντηση σου μπορεις να μου πεις ενα προγραμμα με συνθετεσ ασκησεις για να μπορεσω να βελτιωθω πιο πολυ και τισ ασκησεις εαν μπορεις θα σου ειμουν ευγνωμων

 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 25 Ιούλ 2013, 18:25

Re: Πώς να πέσω στο 7-8 % λίπος;

Δημοσίευση από mixalis » 12 Αύγ 2013, 22:32

δηλαδη ποσα γραμμαρια απλο υδατανθρακα να τρωω και τι υδατανθρακα για να τα ρυθμισο

Άβαταρ μέλους
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 02 Αύγ 2011, 22:44
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη,Ελλάδα

Re: Πώς να πέσω στο 7-8 % λίπος;

Δημοσίευση από vaggelis » 24 Αύγ 2013, 14:59

Δοκίμασε τα παρακάτω:

http://my-fitness.gr/workout/62-%CF%80% ... l-training

http://my-fitness.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF ... E%AE%CF%82

http://my-fitness.gr/workout/119-progra ... nastikis-2

Όσον αφορά τα γραμμάρια δε χρειάζεται να είσαι τόσο σχολαστικός, μπορείς για παράδειγμα να καταναλώνεις μισή κούπα άσπρο ρύζι ή μια μέτρια ψητή πατάτα και οι υπόλοιποι να είναι σύνθετοι υδατάνθρακες. Μην μπλέκεις με γραμμάρια, δεν χρειάζεται.
First you feel like dying, then you feel reborn!!!


Επιστροφή στο Διατροφή

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης